Jak vznikla Galerijní ulice

Myšlenka Galerijní ulice vznikla v průběhu léta roku 2013. Vytvářela se postupně. Prvním impulsem bylo umístění velkoformátové fotografie staré přes 30 let na vrata do zahrady. Následoval nápad umístit fotografie na přilehlou kamennou zeď, jak zevnitř, tak do ulice. Ale proč se limitovat jen vlastní zdí?

Každá myšlenka něco stojí a realizace nese své náklady. Prosadit první fotografie na domech sousedů: 26 piv, 10 zelených, 4 kávy, 2 nanuky, … (viz Výroční zpráva za rok 2013).

„Nejsme anonymní, jsme sousedé“, pod tímto názvem proběhla 19. října 2013 vernisáž velkoformátových fotografií, které byly umístěné na většině domů Galerijní ulice. Součástí akce bylo odhalení základního kamene a bohatý kulturní program.

Nejosobitější galerie vůbec

Můžeme říct, že jsme nejvíce navštěvovanou galerií (alespoň v Jistebníku). Jsme galerií s bezbariérovým přístupem, s možností prohlídky na kole, na koni, autem, v zimě na saních a běžkách. Otevřeno nonstop. Bez zákazu kouření a fotografování.

Jsme galerií otevřenou pro všechny.

Galerijní ulice je zakončena Galerií u foťáka, (čp. 145), kde několikrát do roka probíhají výstavy současného českého umění nebo kulturní akce.


Galerijní ulice