Kalendáře Galerijní ulice 2022

Kalendář 2022 v prodeji

V galerii je k dostání již téměř vyprodaný kalendář 2022. Posledních pár kusů si můžete koupit v obvyklé otevírací dobře.

K nahlédnutí je kalendář zde:

Kalendář 2022 Galerijní ulice v PDF


JAN-TICHÝ-Večer-u-rybníka-100x100-cm

VII. mezinárodní sochařské a malířské sympozium umělců v Jistebníku

VII. mezinárodní sochařské a malířské sympozium umělců v Jistebníku

Po dlouhé pauze Vás srdečně zveme na  VII. Mezinárodní sochařské a malířské sympozium umělců v Jistebníku. Jistebník bude žít uměním od 2. 7. do 10. 7. 2021.

Součástí sympozia je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na koncert jazzmana Petera Lipy a jeho Bandu společně se saxofonistou Michalem Žáčkem. Koncert proběhne v KD Jistebník 2. července 2021 ve 20 hod. Vstupenky lze zakoupit v Galerii u foťáka a na Obecním úřadu. Stojí 350 korun.

Vernisáž výstavy a slavnostní odhalení soch předešlého sympozia se bude konat 6. července v 18 hodin v naší galerii. Čeká nás i slavnostní odhalení soch. Hudebně večer doprovodí Martin Dytko.

Sympozium zakončíme sladce a sice cukrářským sympoziem 9. července. Zúčastnit se může širá veřejnost a nejlepší cukrářské výtvory budou oceněny.  Toto sympozium se bude konat 9. 7. 2021 na Návsi jistebnických zpěváčků (před KD Jistebník) v 17 hodin. Pro účastníky budou k dispozici stánky. K poslechu uslyšíte Evergreen Boys.


Galerie u foťáka - Jakub Bachorík: Príbehy

Plný provoz

Galerie u Foťáka jede na plný provoz. Přijďte, než nás znovu zavřou.

V prodeji je Galerijní kalendář na rok 2021 – nástěnný i stolní.

Současně probíhá výstava obrazů, plastik a skla od výběru autorů: Boris Jirků, Bohumil Eliáš, Miroslav Malina, Zdeněk Tománek, A+J Lipinovi, Marián Komáček, Jan Tichý, Jakub Bachorík a Juraj Čutek.

Umění je dárek, který nikdy nezestárne.

Otevřeno je do 23. 12. s výjimkou 14. a 15. 12. v obvyklé otevírací době mezi 15:00 a 19:00 (ale po telefonické domluvě se dá i jindy).

Těšíme se na Vás!


Zdobení stromku 2019

Galerijní ulice Vás zve na tradiční zdobení Galerijního stromku. Zdobení proběhne v sobotu 7. 12. 2019 od 15:00.

Těšit se můžete na vynikající vánoční punč, prodej medu a medových výrobků, sladké waffle s belgickou čokoládou a jiné dobroty. Ke koupi budou i čerstvé stolní kalendáře Galerijní ulice.

Největší ozdobou Galerijní ulice jsou její návštěvníci a proto i Galerijní stromek bude vyzdoben Vašimi fotografiemi. Přineste své starší fotografie, my je na počkání zatavíme do folio. Nebo můžete pověsit ty z minulého roku.

Přijďte strávit pohodovou sobotu k nám na Galerijní ulici. Těšíme se na Vás!


Kalendář 2020

Nástěnný kalendář Galerijní ulice pro rok 2020 je již k prodeji.

K nahlédnutí zde.

Divadlo: Relativita

Srdečně Vás zveme na divadelní představení v hlavní roli s Miroslavem Táborským. Představení nese název Relativita a uskuteční se 1. 12. 2019 v 19:30 v Kulturním domě Jistebník.

Představení organizuje Obec Jistebník v koprodukci s Galerijní ulicí. Vstupenky k zakoupení na Obecním úřadě.

Divadelní představení Relativita

Sraz velocipedistů v Jistebníku

Dámy a pánové!

V obci Jistebník (mezi staromilci také znám jako Stiebnig) se 31. 8. 2019 uskuteční celorepublikový sjezd velocipedistů. Všichni účastníci projedou ve 13:00 Galerijní ulicí. Na Návsi jistebnických zpěváčků račte zhlédnouti bohatý program včetně akrobatických  a všelijak nebezpečných kousků. Náladu navodí swingová hudba. K dispozici bude jídla a pití, co hrdlo ráčí a peněženka dovolí.

Těšíme se na Vás, dámy a pánové, poslední prázdninový den v Jistebníku.

Dobové oblečení, velocipedy či fajfky vítány.


Výstava: Hudba v obrazech

Galerie u foťáka pořádá ve spolupráci s pražskou Galerií La Femme další výstavu předních českých malířů.

XXVI. Domácí úkol měl zadání „Hudba v obrazech“ a na jistebnické výstavě budete moci zhlédnout díla níže (či vpravo) uvedených umělců.

Výstava začne vernisáží 1. 8. 2019 v 18:00 a potrvá jeden měsíc.

Níže dovolte malou ochutnávku děl Mariana Paucha, Tylka, Milana Chabery a domácí Aleny Lipinové.

Achrer Josef
Augustin Richard
Blecha Josef
Brančovský Rudolf
Brichcín Roman
Brunton Vladimír
Čutek Juraj
Dita Perrier
Eliáš Bohumil ml.
Gargulák Jaromír
Halva Michal
Hencl Milan
Holeka Pavel
Chabera Milan
Jiránek Miroslav
Jirků Boris
Kočí Richard
Kováčik Ivan
Lipina Jan
Lipinová Alena
Mocek Jiří
Mžyk Josef
Pauch Marian
Rameš Jiří
Samek Jiří
Sejkot Roman
Tyleček
Tylek
Vávra David
Viktoria Ban


Marian Komáček Múza v múzeu, 100x80 cm, akryl

Výstava ze IV. sympozia v Klimkovicích

Boris Jirků Kostel Nejsvětější Trojice Klimkovice 80x100

Zítra, tedy 1. května, proběhne vernisáž výstavy z IV. sympozia (2018).

Sejdeme se v 18:00 v magických prostorách kostela Nejsvětější Trojice v Klimkovicích (ten menší u kruhového objezdu).

Dorazí většina autorů a vernisáž hudebně zpestří Michal Žáček.

A kdybyste kostel hledali, tak je to ten na obrazu výše (autorem obrazu je Boris Jirků). Mapu, jak se ke kostelu dostat, vyhotovil Miroslav Malina (viz níže).

Dále vystavují: Bohumil Eliáš, Juraj Čutek, Zdeněk Tománek, Jan Tichý, Peter Repka, Marián Komáček a Jan a Alena Lipinovi. 

Těšíme se na Vás!!

 

Výstava potrvá do 16. 5. 2019

Miroslav Malina Za plotem III, 70x60 cm, kom.tech.

koncert peter lipa

Kozí den, výstava a koncert

27. 4. až 3. 5. 2019

V. sympozium výtvarníků

v Jistebníku

27. 4. 2019

14:00

Kozí den

Týdenní sympozium slavnostně odstartuje Kozím dnem na Galerijní ulici. Program začne ve 14:00.

Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout kozy v těch nejrůznějších podobách, ochutnat a zakoupit kozí výrobky, vidět a ucítit kozí dechy. Žízen uhasí Velkopopovický kozel.

1. 5. 2019

18:00

Vernisáž výstavy ze IV. sympozia výtvarníků

V kouzelných prostorách klimkovického kostela Nejsvětější Trojice se uskuteční výstava obrazů vzniklých na minulém sympoziu. Vernisáž začíná v 18:00.

Na místě uvidíte díla od těchto umělců: Boris Jirků, Bohumil Eliáš jr., Zdeněk Tománek, Juraj Čutek, Marián Komáček, Alena Lipinová, Jan Lipina, Jan Tichý, Miroslav Malina a Peter Repka.

Boris Jirků Kostel Nejsvětější Trojice Klimkovice 80x100

3. 5. 2019

17:30

Autorská výstava Juraje Čuteka!

Juraj Čutek je jeden z nejvýznamnějších slovenských výtvarníků. Věnuje se monumentálnímu i komornímu sochařství. Tvoří interiéry, designuje nábytek, maluje a kreslí. Vystavoval již v České republice, na Slovensku, ve Švýcarsku, Nizozemí, Francii, Německu, Itálii nebo Izraeli.

Blahosklonně jsme svolili, aby svá díla vystavil i v Galerii u foťáka. Vernisáž proběhne 3. 5. 2019 v 17:30. O hudební doprovod se nepostará nikdo menší, než Peter Lipa.

3. 5. 2019

20:00

Koncert PETERA LIPY

Kulturně nabitý den a i celé sympozium završí velký koncert.

Ze slovenského hudebního Olympu na chvíli sestoupí špičkový hudebník Peter Lipa a zazpívá všem, co dorazí. Petera Lipu doprovodí fenomenální saxofonista Michal Žáček. Žádný milovník hudby a zejména jazzu si tento fantastický večer nemůže nechat ujít!

 

Jak zakoupit vstupenky?
Vstupenka stojí 340 korun. Vstupenky můžete zakoupit osobně v Galerii u foťáka. Lze je také rezervovat e-mailem (galerijniulice@email.cz). Rezervace Vám bude potvrzena a poté si vstupenky můžete (nejpozději) vyzvednout na Kozím dni 27. 4. v Galerii u foťáka. Poté nezaplacené rezervace propadají.

Možná je i platba převodem na účet Galerijní ulice, uměleckého spolku. Číslo účtu je 115-5870120287/0100. Do poznámky k platbě prosím uveďte své jméno a vstupenky Vám předáme před představením. Přijďte však prosím minimálně 30 minut před začátkem. Děkujeme za pochopení.