PROČ? PROTO...

výstava

PROČ? PROTO…

Bachorík, Eliáš, Jirků, Lipina, Lipinová, Malina, Rodek, Sibinský, Svoboda a Tománek

Minulý rok jsme oslavili 10 let od založení Galerijní ulice a desítka nás bude doprovázet i letos. V létě plánujeme X. sympozium, ale ještě předtím vystavíme desítku autorů na výstavě: Proč? Proto.

Vernisáž se uskuteční v pátek 3. 5. 2024 v 18:00. Výstava potrvá do 26. května.

Jste srdečně zváni!
Galerie u foťáka

Vystavená díla můžete vidět zde:


Výstava Tři Janové

III Janové

výstava

TŘI JANOVÉ

Svoboda, Lipina, Tichý

Tři Janové se setkají v Galerii u foťáka. Stejná jména, různá tvorba. Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy 17. 2. 2024.

Vernisáž začíná v 17:00.

Hudbou doprovodí Pavel Tížek.

Jste srdečně zváni!
Galerie u foťáka


M. Komáček: Pre každého niečo...

POZOR: výstava prodloužena do 28. ledna 2024!

 

18.11. se v Galerii u foťáka setkáte s ak.mal. Mariánem Komáčkem z Bratislavy, který Vás provede svou energií nabitou výstavou maleb a grafik.

Vernisáž začíná v 17:00. Jste srdečně zváni!


Výstava: Deset

Pozvánka na výstavu

9. sympozium jistebník

Na 14. 10. 2023 V 17:00 chystáme vernisáž děl z IX. mezinárodního malířského sympozia, které probíhalo letos v květnu. Veřejnost může poprvé souhrnně vidět nová díla, která v Jistebníku vznikla. Tématem sympozia bylo jednoduše „Deset“, protože Galerijní ulice slaví tento říjen již neuvěřitelných 10 let od svého založení.

Součásti vernisáž bude i slavnostní odhalení nových soch na Galerijní ulici.

Hudebním doprovodem bude Šárka & PJ Harvey Tribute.

Těším se na Vaši návštěvu,

Lipinovi

Vystavení umělci:

 • Jakub Bachorík
 • Juraj Čutek
 • Max Čutek
 • Bohumil Eliáš
 • Boris Jirků
 • Marián Komáček
 • Alena Lipinová
 • Jan Lipina
 • Martin Ščepka
 • Zdeněk Tománek
 • Ondřej Vorel


Refresh: Tománek

Refresh: ZDENĚK TOMÁNEK

okem fotografa JANA LIPINY

Srdečně Vás zveme na “druhou” část výstavy akad. soch. Zdeňka Tománka. Výstava se nám v galerii líbila natolik, že jsme se rozhodli ji nejen prodloužit, ale i obohatit o nová díla a nový pohled okem fotografa Jana Lipiny. Vznikl tak “refresh” původní výstavy. Máte poslední možnost vidět díla, která poputují do soukromých sbírek.

V pátek 15. 9. 2023 v 17:30 se můžete těšit na příjemné setkání u vína a hudby v podání indie alt-popového dua Lishkee z Brna.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu,

Galerie u foťáka


Pozvánka zdeněk tománek

Tománek Zdeněk: ... k nezaplacení

Výstava: “…K NEZAPLACENÍ”

ak. soch. Zdeňka Tománka

Srdečně Vás zveme na výstavu “…K NEZAPLACENÍ”, na které můžete vidět díla autora, kterého přátelé Galerijní ulice již dobře znají.

Ak. soch. Zdeněk Tománek vystaví plastiky i velkoformátové malby. Výstavu k nám přesouváme ze slezského Úvalna, kde se setkaly dva výjimečné elementy, na jedné straně obrazy a sochy Zdeňka Tománka, na druhé straně prostor historické Rychty, který poskytl dokonalé souznění díla a místa. Právě ono souznění zachytil svým objektivem fotograf Jan Lipina. To vše přispělo ke vzniku katalogu: TOMÁNEK s Foťákem na Rychtě. Tento katalog bude na vernisáži pokřtěn.

Vernisáž se bude konat v pátek 18. srpna v 17:30 v naší, jistebnické Galerii u foťáka.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu,
Lipinovi


Galerie na Rychtě: Zdeněk Tománek

U nás v Galerii u foťáka na Galerijní ulici 145 probíhá  Společně s Galerií na Rychtě pořádáme výstavu Zdeňka Tománka. Ve starobylých prostorách bývalé rychty v Úvalnu jeho díla (obrazy i plastiky) zvláště zvučně vyznívají. Výstava tohoto významného českého výtvarníka stojí za návštěvu!

Pozor

Výstava byla z technických důvodů ukončena už k 3. 8. 2023. Nicméně bude možné ji brzy zhlédnout v Galerii u foťáka. Bližší informace brzy naleznete na tomto webu.


Výstava: Bachoríci

Bachoríci

Zuzana Bachoríková, Oto Bachorík a Jakub Bachorík ve společné výstavě

Rádi bychom Vás pozvali na speciální a vzácnou výstavu tří význačných jmen slovenské umělecké scény. Výstava je plná krásných děl s velice silnou energií a rozhodně stojí za vidění. K vidění jsou malby, plastiky i grafiky.

Vernisáž se koná 2. 6. 2023 v 18:30 u nás v Galerii. Výstava potrvá do 16. 7. 2023. Nenechte si tuto vzácnou příležitost ujít!

Těšíme se na Vás,
LipinoviJsme doma: Alena a Jan Lipinovi

Jménem rodičů bych Vás rád pozval na chystanou výstavu s názvem “jsme doma”.

Název sice vyvolává dojem pohodlného nedobrodružna, nicméně nová díla, která připravili taková vůbec nejsou. Oba opouští zajeté koleje a tvoří nové věci novými způsoby. Alena se pouští do střetu (či dialogu) dvou barevných ploch s velkým množstvím detailu. A někdy se dopustí až brutálního přemalování starších obrazů (!) v nová díla.

Jan vytváří mladistvě experimentální, abstraktní fotografiky, které si pohrávají se symetrií – někde ji zcela dodržují, aby ji jinde hravě porušily. V nové tvorbě využívá díla jiných autorů (vystavených dříve v Galerii u foťáka) a fotografickou čočkou je přetváří v obrazce, ve kterých si každý najde něco trochu jiného.

Umění v Galerii u foťáka žije a vy tomu můžete být svědkem již 21. 4. 2023 v 18:00 v Galerii u foťáka.

Těšíme se na Vás,
Jan Lipina ml.


Jan Svoboda

Výstava Jana Svobody

Vernisáž: 9. 3. 2023

Trvání: 10. 3. 2023 až 2. 4. 2023

Letos oslavíme 10 let Galerijní ulice a první „jarní výkop“ bude výstava známého moravského malíře Jana Svobody. Nezapomeňte odebírat naše e-maily pro důležité informace.

Něco málo k autorovi:

Jan Svoboda se narodil roku 1957 v Novém Městě na Moravě. Výtvarnou tvorbou se zabývá od začátku osmdesátých let nejprve při zaměstnání, od roku 1990 se věnuje již jen výtvarné práci. Hlavním oborem je malba (olej na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně, s humorem. 
Kolem roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. V této rovině elementárního grafismu setrvává dodnes. Na svém kontě má více než 130 samostatných výstav a několik společných výstav (především s Rostislavem Pospíšilem, Jindřichem Štreitem či se synem Ondřejem Svobodou). Žije a pracuje na Českomoravské vysočině v Radňovicích.