Výstava Jakub Bachorík

Jakub Bachorík: Príbehy

Výstava Jakub Bachorík: Príbehy 

... potrvá od 7. 8. 2020 do 11. 10. 2020. Vystavená díla můžete nahlédnout níže

Dlouho očekávaná výstava JAKUB BACHORÍK: PRÍBEHY bude otevřena již tento čtvrtek 6. srpna v Galerii u foťáka. Vernisáž začíná v 18:00.

Jakub Bachorík je nesmírně talentovaný slovenský sochař a malíř. Návštěvníci Galerie u foťáka budou mít to štěstí zhlédnout plastiky i malby. Stálým fanouškům naší činnosti nemusíme p. Bachoríka dlouze představovat. Účastnil se již minulého Malířského sympozia v Jistebníku a týden nazpět našel sochu v jednom z velkých dubů připravených na letošní sympozium.

Jeho krásnou tvorbu s pocitovou i myšlenkovou hloubkou a vždy bohatou na detail byste si neměli nechat ujít. Výstava potrvá do 11. 10. 2020.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!


VI. mezinárodní sympozium výtvarníků v Jistebníku

pořádané Galerijní ulicí, uměleckým spolkem a Obcí Jistebník se uskuteční od 25. 7. do 1. 8. 2020 v prostorách KD Jistebník a blízkém okolí.

Součástí bude představení tvorby účastníků sympozia ve vestibulu KD v Jistebníku. Výstava je přístupná veřejnosti.

Penzion/Cukrárna/Restaurace Karolina v Klimkovicích zároveň představuje účastníky ve své Minigalerii.

Zúčastnění umělci za slovenskou stranu: Jakub Bachorík, Juraj Čutek, Max Čutek, Marián Komáček, Martin Ščepka

Za českou stranu: Bohumil Eliáš, Boris Jirků, Jan Lipina, Alena Lipinová, Miroslav Malina, Jan Tichý, Zdeněk Tománek, Ondřej Vorel

Budeme se těšit na Vaši návštěvu


Výstava: Avignon 39° ve stínu

Galerijní ulice je jedinečná v mnoha ohledech a přibylo k nim i to, že jako jediná galerie na světě byla během koronavirové pandemie otevřena. Ve čtvrtek 14. května se otevře i Galerie u foťáka a budete moci zhlédnout dlouho odkládanou výstavu manželů Lipinových s názvem „Avignon 39° ve stínu„.

Vernisáž výstavy proběhne 5. 6. 2020 v 18:00 v Galerii u foťáka. Hudebně ji obohatí skvělá zpěvačka Céline Bossu s neméně vynikajícím Romanem Vavříkem na klávesy.

Výstava potrvá do 30. 7. 2020


Vernisáž výstavy 5. sympozia výtvarníků

V Galerii u foťáka proběhne dlouho očekávaná vernisáž výstavy z letního 5. SYMPOZIA VÝTVARNÍKŮ V JISTEBNÍKU. Začátek bude v 17:00 dne 19. 10. 2019.

Projekt 5. ročníku sympozia výtvarníků v Jistebníku je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Můžete se těšit na díla všech zúčastněných umělců: Jakuba Bachoríka, Juraje Čuteka, Bohumila Eliáše ml., Borise Jirků, Jana a Aleny Lipinových, Petera Repky, Jana Tichého, Zdeňka Tománka a Miroslava Maliny.

Výstava potrvá do 24. 11. 2019.


161. Nebeský most II., d.58x10cm, 2018, tavené sklo-kov,

Bohumil Eliáš ml.

Galerii u foťáka svou tvorbou poctí Bohumil Eliáš ml., sochař, malíř a sklář.

Práce Bohumila Eliáše ml. z malovaného vrstveného skla se nejčastěji zaměřují na architektonicky pojaté konstrukce liniových struktur a pevných tvarů. V uzavřených tvarech vytváří chvějivé subtilní kompozice. Zkušenosti z oblasti volné figurální tvorby v sádře a bronzu a sochařské vnímání forem se uplatňují v plastikách z taveného skla. Jejich podoba má kořeny v sochařsky znovuobjevovaných skutečnostech.

K osobitému stylovému purismu či strohé přísnosti výrazu skla má blízko autorova malířská tvorba. Plochu obrazu často člení geometrickými útvary, vycházejícími z torzálních fragmentů nejrůznějších reálií. Svá díla vystavuje po celém světě.

Vernisáž výstavy se koná 10. 9. 2019 v 17:30 v Galerii u foťáka. Výstava potrvá do 16. 10. 2019.


Výstava: Hudba v obrazech

Galerie u foťáka pořádá ve spolupráci s pražskou Galerií La Femme další výstavu předních českých malířů.

XXVI. Domácí úkol měl zadání „Hudba v obrazech“ a na jistebnické výstavě budete moci zhlédnout díla níže (či vpravo) uvedených umělců.

Výstava začne vernisáží 1. 8. 2019 v 18:00 a potrvá jeden měsíc.

Níže dovolte malou ochutnávku děl Mariana Paucha, Tylka, Milana Chabery a domácí Aleny Lipinové.

Achrer Josef
Augustin Richard
Blecha Josef
Brančovský Rudolf
Brichcín Roman
Brunton Vladimír
Čutek Juraj
Dita Perrier
Eliáš Bohumil ml.
Gargulák Jaromír
Halva Michal
Hencl Milan
Holeka Pavel
Chabera Milan
Jiránek Miroslav
Jirků Boris
Kočí Richard
Kováčik Ivan
Lipina Jan
Lipinová Alena
Mocek Jiří
Mžyk Josef
Pauch Marian
Rameš Jiří
Samek Jiří
Sejkot Roman
Tyleček
Tylek
Vávra David
Viktoria Ban


JURAJ ČUTEK Už trouběji 70x54

Juraj Čutek

3. května proběhla vernisáž výstavy Juraje Čuteka. Zazpíval Peter Lipa, jehož koncert náš spolek pořádal hned potom. Výstava je tím otevřená a fantastické sochy Juraje Čuteka můžete v galerii vidět do 9. 6. 2019.

Těšíme se na Vaši návštěvu


Marian Komáček Múza v múzeu, 100x80 cm, akryl

Výstava ze IV. sympozia v Klimkovicích

Boris Jirků Kostel Nejsvětější Trojice Klimkovice 80x100

Zítra, tedy 1. května, proběhne vernisáž výstavy z IV. sympozia (2018).

Sejdeme se v 18:00 v magických prostorách kostela Nejsvětější Trojice v Klimkovicích (ten menší u kruhového objezdu).

Dorazí většina autorů a vernisáž hudebně zpestří Michal Žáček.

A kdybyste kostel hledali, tak je to ten na obrazu výše (autorem obrazu je Boris Jirků). Mapu, jak se ke kostelu dostat, vyhotovil Miroslav Malina (viz níže).

Dále vystavují: Bohumil Eliáš, Juraj Čutek, Zdeněk Tománek, Jan Tichý, Peter Repka, Marián Komáček a Jan a Alena Lipinovi. 

Těšíme se na Vás!!

 

Výstava potrvá do 16. 5. 2019

Miroslav Malina Za plotem III, 70x60 cm, kom.tech.

koncert peter lipa

Kozí den, výstava a koncert

27. 4. až 3. 5. 2019

V. sympozium výtvarníků

v Jistebníku

27. 4. 2019

14:00

Kozí den

Týdenní sympozium slavnostně odstartuje Kozím dnem na Galerijní ulici. Program začne ve 14:00.

Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout kozy v těch nejrůznějších podobách, ochutnat a zakoupit kozí výrobky, vidět a ucítit kozí dechy. Žízen uhasí Velkopopovický kozel.

1. 5. 2019

18:00

Vernisáž výstavy ze IV. sympozia výtvarníků

V kouzelných prostorách klimkovického kostela Nejsvětější Trojice se uskuteční výstava obrazů vzniklých na minulém sympoziu. Vernisáž začíná v 18:00.

Na místě uvidíte díla od těchto umělců: Boris Jirků, Bohumil Eliáš jr., Zdeněk Tománek, Juraj Čutek, Marián Komáček, Alena Lipinová, Jan Lipina, Jan Tichý, Miroslav Malina a Peter Repka.

Boris Jirků Kostel Nejsvětější Trojice Klimkovice 80x100

3. 5. 2019

17:30

Autorská výstava Juraje Čuteka!

Juraj Čutek je jeden z nejvýznamnějších slovenských výtvarníků. Věnuje se monumentálnímu i komornímu sochařství. Tvoří interiéry, designuje nábytek, maluje a kreslí. Vystavoval již v České republice, na Slovensku, ve Švýcarsku, Nizozemí, Francii, Německu, Itálii nebo Izraeli.

Blahosklonně jsme svolili, aby svá díla vystavil i v Galerii u foťáka. Vernisáž proběhne 3. 5. 2019 v 17:30. O hudební doprovod se nepostará nikdo menší, než Peter Lipa.

3. 5. 2019

20:00

Koncert PETERA LIPY

Kulturně nabitý den a i celé sympozium završí velký koncert.

Ze slovenského hudebního Olympu na chvíli sestoupí špičkový hudebník Peter Lipa a zazpívá všem, co dorazí. Petera Lipu doprovodí fenomenální saxofonista Michal Žáček. Žádný milovník hudby a zejména jazzu si tento fantastický večer nemůže nechat ujít!

 

Jak zakoupit vstupenky?
Vstupenka stojí 340 korun. Vstupenky můžete zakoupit osobně v Galerii u foťáka. Lze je také rezervovat e-mailem (galerijniulice@email.cz). Rezervace Vám bude potvrzena a poté si vstupenky můžete (nejpozději) vyzvednout na Kozím dni 27. 4. v Galerii u foťáka. Poté nezaplacené rezervace propadají.

Možná je i platba převodem na účet Galerijní ulice, uměleckého spolku. Číslo účtu je 115-5870120287/0100. Do poznámky k platbě prosím uveďte své jméno a vstupenky Vám předáme před představením. Přijďte však prosím minimálně 30 minut před začátkem. Děkujeme za pochopení.