Jan Svoboda

Výstava Jana Svobody

Vernisáž: 9. 3. 2023

Trvání: 10. 3. 2023 až 2. 4. 2023

Letos oslavíme 10 let Galerijní ulice a první „jarní výkop“ bude výstava známého moravského malíře Jana Svobody. Nezapomeňte odebírat naše e-maily pro důležité informace.

Něco málo k autorovi:

Jan Svoboda se narodil roku 1957 v Novém Městě na Moravě. Výtvarnou tvorbou se zabývá od začátku osmdesátých let nejprve při zaměstnání, od roku 1990 se věnuje již jen výtvarné práci. Hlavním oborem je malba (olej na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně, s humorem. 
Kolem roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. V této rovině elementárního grafismu setrvává dodnes. Na svém kontě má více než 130 samostatných výstav a několik společných výstav (především s Rostislavem Pospíšilem, Jindřichem Štreitem či se synem Ondřejem Svobodou). Žije a pracuje na Českomoravské vysočině v Radňovicích.


Grafiky v Galerijní ulici od Jakuba Bachoríka, Borise Jirků, Josefa Velčovského nebo Milana Chabery

Dárky z Galerie a zdobení stromku

Vždycky jsme se drželi toho, že největší ozdobou Galerijní ulice jste vy, návštěvníci a přátelé. Také ale věříme ve tvořivost a proto jsme se letos rozhodli dát Vám víc prostoru. Letos budeme společně zdobit velmi netradiční stromek na Galerijní ulici!

V připravené siluetě máte prostor napsat vzkaz, namalovat obrázek nebo připíchnout fotografii z minulých let.

Přijďte se naladit na Vánoce 10. prosince od 15:00. Bude Vás čekat vánoční punč, výborné víno z Rakvic, ale i trocha kultury. K prodeji bude náš kalendář a samozřejmě grafiky (viz níže), obrazy nebo plastiky pro vážnější zájemce o umění.

Grafiky v Galerijní ulici od Jakuba Bachoríka, Borise Jirků, Josefa Velčovského nebo Milana Chabery

Divné oči vidí divné věci

Divné oči vidí divné věci

Pozor: termín konce výstavy 20. 11. 2022

Srdečně Vás zveme na první výstavu děl vzniklých v rámci 8. sympozia v Jistebníku. Účastnili se ho taková jména jako Jakub Bachorík, Juraj Čutek, Max Čutek, Bohumil Eliáš, Boris Jirků, Marián Komáček, Samlík Pavel, Martin Ščepka, Zdeněk Tománek a Jan a Alena Lipinovi.

Výstava začíná vernisáží 22. 10. 2022 v 17:00 v Galerii u foťáka. Výstavu zahájí sám prof. Boris Jirků. Hudebně vernisáž doprovodí Anna Šajnová a Michaela Blažková.


Kniha, která nikdy nevyšla. Výstava Jana Lipiny

Kniha, která nikdy nevyšla

Vážení přátelé umění a Galerijní ulice,

k životnímu jubileu Jana Lipiny pořádáme výstavu jeho fotografií. Vybrané fotografie představují pečlivě uvážený průřez jeho fotografickou tvorbou a jsou velmi krásným, zajímavým a leckdy i osobním vhledem do fotografova života.

Projít zpětně tisícovky negativů je velmi náročný úkol, který se pravděpodobně povedl jen díky tomu, že nám byly dějiny nakloněny a bylo možné přetavit tíživý útlum lockdownů v něco krásného.

Jan Lipina ml.


Tylek_Vzpomínka_Souvenir_27x22

Tylek & Tyleček: Z Paříže opět do Jistebníku

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu obrazů vyčarovaných štětci manželů Tylečkových. Přijďte ocenit elegantní linie Jiřího figur a živoucí a intenzivní zátiší či krajiny Zdeňky.  Světově proslulí Tylek & Tyleček znovu prozáří jistebnickou Galerii u foťáka svými malbami.

Výstava potrvá do 29. 5. 2022.


Galeriue u foťáka - Výstava ZROZENÍ

Výstava: Zrození

Co to vlastně umělci v létě na tolik skloňovaném Mezinárodním sympoziu v Jistebníku sochali a malovali?

Dlouho očekávaná výstava z letního týdne tvořivosti už je na spadnutí a poprvé budou moci diváci vidět všechna díla v galerii. Tématem sympozia bylo zvoleno Zrození. Štětce a jiných nástrojů se chopili: Jakub Bachorík, Juraj Čutek, Max Čutek, Marián Komáček, Martin Ščepka, Bohumil Eliáš, Boris Jirků, Jan a Alena Lipinovi, Miroslav Malina a Zdeněk Tománek.

Jak téma autoři interpretovali, můžete vidět v Galerii u foťáka, otevřeno St-Ne 15-19:00.


ALENA LIPINOVÁ Velký šplouch u Ploumanachu 80x80

Alena a Jan Lipinovi: Bretaň

Alena a Jan Lipinovi: Bretaň

Srdečně Vás zveme na výstavu Bretaň od Aleny a Jana Lipinových, na které můžete zhlédnout dosud nepublikované obrazy a fotografie.

Vernisáž proběhne 7. 10. 2021 v 17:30 v Galerii u foťáka.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu


Výstava Jakub Bachorík

Jakub Bachorík: Príbehy

Výstava Jakub Bachorík: Príbehy 

... potrvá od 7. 8. 2020 do 11. 10. 2020. Vystavená díla můžete nahlédnout níže

Dlouho očekávaná výstava JAKUB BACHORÍK: PRÍBEHY bude otevřena již tento čtvrtek 6. srpna v Galerii u foťáka. Vernisáž začíná v 18:00.

Jakub Bachorík je nesmírně talentovaný slovenský sochař a malíř. Návštěvníci Galerie u foťáka budou mít to štěstí zhlédnout plastiky i malby. Stálým fanouškům naší činnosti nemusíme p. Bachoríka dlouze představovat. Účastnil se již minulého Malířského sympozia v Jistebníku a týden nazpět našel sochu v jednom z velkých dubů připravených na letošní sympozium.

Jeho krásnou tvorbu s pocitovou i myšlenkovou hloubkou a vždy bohatou na detail byste si neměli nechat ujít. Výstava potrvá do 11. 10. 2020.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!


VI. mezinárodní sympozium výtvarníků v Jistebníku

pořádané Galerijní ulicí, uměleckým spolkem a Obcí Jistebník se uskuteční od 25. 7. do 1. 8. 2020 v prostorách KD Jistebník a blízkém okolí.

Součástí bude představení tvorby účastníků sympozia ve vestibulu KD v Jistebníku. Výstava je přístupná veřejnosti.

Penzion/Cukrárna/Restaurace Karolina v Klimkovicích zároveň představuje účastníky ve své Minigalerii.

Zúčastnění umělci za slovenskou stranu: Jakub Bachorík, Juraj Čutek, Max Čutek, Marián Komáček, Martin Ščepka

Za českou stranu: Bohumil Eliáš, Boris Jirků, Jan Lipina, Alena Lipinová, Miroslav Malina, Jan Tichý, Zdeněk Tománek, Ondřej Vorel

Budeme se těšit na Vaši návštěvu


Výstava: Avignon 39° ve stínu

Galerijní ulice je jedinečná v mnoha ohledech a přibylo k nim i to, že jako jediná galerie na světě byla během koronavirové pandemie otevřena. Ve čtvrtek 14. května se otevře i Galerie u foťáka a budete moci zhlédnout dlouho odkládanou výstavu manželů Lipinových s názvem „Avignon 39° ve stínu„.

Vernisáž výstavy proběhne 5. 6. 2020 v 18:00 v Galerii u foťáka. Hudebně ji obohatí skvělá zpěvačka Céline Bossu s neméně vynikajícím Romanem Vavříkem na klávesy.

Výstava potrvá do 30. 7. 2020